KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8382072
nr 838 2072
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, Stig Borglind (1892-1965), träd vid vatten, signerad, motivets mått: 13x18
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 5 augusti 2013
kl 18:37:35
1/8 16:44:30
100 kr
4/8 19:47:57
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind